Ուկրաինայում նախագահական արտահերթ ընտրությունները գանձարանի համար 1,174 միլիարդ գրիվնա(101 միլիոն դոլար): Ընդ որում ծախսերը կրճատվել են մոտ 800 միլիոն գրիվնայի չափով(68 մլն դոլար), ապրիլի 4-ի ճեպազրույցի ընթացքում հաղորդել է Ուկրաինայի ԿԸՀ ղեկավար Միխայիլ Օխենդովսկին:
Ինչպես հաղորդում է ՈւՆԻԱՆ-ը, Օխենդովսկու խոսքով, ծախսերի կրճատումը հնարավոր է դարձել շնորհիվ փոփոխությունների, որոնք ԿԸՀ առաջարկով Գերագույն ռադան մտցրել է ընտրությունների  մասին օրենքում: Մասնավորապես կրճատվել է ընտրական տեղամասերի եւ մարզային ընտրական հանձնաժողովների անդամների ընդհանուր թիվը:
Բացի այդ կրճատվել է պաստառների թիվը, որոնք թեկնածուների համար տպագրվում էին պետության հաշվին:ԿԸՀ ղեկավարը հավաստիացրել է, որ փոփոխությունները որեւէ կերպ չեն ազդի ընտրական գործընթացի որակի վրա:Հիշեցնենք, որ Ուկրաինայի ԿԸՀ-ն ավարտել է թեկնածուների գրանցման գործընթացը, նախագահական ընտրություններին կմասնակցի 23 թեկնածու:

Внеочередные выборы президента Украины обойдутся казне в 1,174 миллиарда гривен ($101 миллион). При этом расходы сокращены почти на 800 миллионов гривен ($68 миллионов), сообщил на брифинге 4 апреля глава ЦИК Украины Михаил Охендовский.
Как сообщает УНИАН, по словам Охендовского, сокращение расходов стало возможным благодаря изменениям, внесенным Верховной радой в закон о выборах по предложению ЦИК. В частности, было сокращено общее число членов участковых и окружных избирательных комиссий. Кроме того, сократилось количество плакатов, печатавшихся для кандидатов за государственный счет.
Глава ЦИК заверил, что все эти изменения никак не отразятся на качестве избирательного процесса.
Напомним, что ЦИК Украины завершил регистрацию кандидатов, в выборах президента примут участие 23 кандидата.