ԼՂ Պաշտպանության բանակը հերքում է ադրբեջանական կողմի՝ հրադադարի ռեժիմը խախտելու վերաբերյալ մեղադրանքները:
Ինչպես NEWS.am-ի թղթակցին է հաղորդել ԼՂՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը, ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկություններն այն մասին որ հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում, իբրեւ, երկու զինծառայող է վիրավորվել, իրականությանը չեն համապատասխանում:
«Պաշտպանության բանակի առաջին գծում գտնվող ստորաբաժանումները պահպանում են հրադադարի ռեժիմը: Ադրբեջանական կողմի տարածած տեղեկություններն ապատեղեկատվություն են»,-ընդգծել է Հասրաթյանը:
Ինչպես ԱՊԱ-ն է հաղորդում, «ճակատային գծում» (հստակ ուղղությունը չի նշվում, ինչը տեղեկատվության հավաստիությունը կասկածելի է դարձնում), իբրեւ թե, վիրավորվել են զինվորներ Էլմիրադ Գուրբանալիզադեն ու Ասիմ Գուլիեւը:

Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики опровергает обвинения азербайджанской стороны в нарушении режима перемирия.
Как сообщил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь Минобороны НКР Сенор Асратян, информации азербайджанских СМИ о якобы раненых в результате нарушения режима перемирия двух военнослужащих.
«Передовые подразделения Армии обороны привержены соблюдению режима перемирия. Сообщения о ранении азербайджанских солдат вследствие действий карабахской стороны являются абсолютной дезинформацией», - подчеркнул Сенор Асратян.
Как сообщает АПА, «на фронте» (конкретное направление не указывается, что изначально ставит достоверность сообщения под сомнение) якобы ранены солдаты Эльмирад Гурбанализаде и Асим Гулиев.