ԼՂ Պաշտպանության բանակը հերքում է ադրբեջանական կողմի՝ հրադադարի ռեժիմը խախտելու վերաբերյալ մեղադրանքները:
Ինչպես NEWS.am-ի թղթակցին է հաղորդել ԼՂՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը, ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկություններն այն մասին որ հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում, իբրեւ, երկու զինծառայող է վիրավորվել, իրականությանը չեն համապատասխանում:
«Պաշտպանության բանակի առաջին գծում գտնվող ստորաբաժանումները պահպանում են հրադադարի ռեժիմը: Ադրբեջանական կողմի տարածած տեղեկություններն ապատեղեկատվություն են»,-ընդգծել է Հասրաթյանը:
Ինչպես ԱՊԱ-ն է հաղորդում, «ճակատային գծում» (հստակ ուղղությունը չի նշվում, ինչը տեղեկատվության հավաստիությունը կասկածելի է դարձնում), իբրեւ թե, վիրավորվել են զինվորներ Էլմիրադ Գուրբանալիզադեն ու Ասիմ Գուլիեւը:

STEPANAKERT. – The Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Army disproved the Azerbaijani side’s accusations on breaching the truce.
NKR Defense Ministry Press Secretary Senor Hasratyan told Armenian News-NEWS.am that the Azerbaijani media reports, according to which two Azerbaijani solders were allegedly wounded as a result of a cease violation, do not correspond to reality.
“The Defense Army subdivisions on the frontline adhere to the ceasefire. The information disseminated by the Azerbaijani side is misinformation,” Hasratyan stressed.
APA news agency of Azerbaijan had reported that Azerbaijani soldiers Elmirad Gurbanalizdeh and Asim Guliyev were allegedly wounded “on the frontline.”