Եգիպտոսի դատարանը «Մահմեդական եղբայրներ» շարժման 119 անդամների, որոնք երկրի նախկին նախագահ Մուհամեդ Մուրսիի կողմնակիցներն են, մինչեւ երեք տարվա ազատազրկման է դատապարտել, հաղորդում է Reuters-ը:
Նշվում է, որ դատարանը համապատասխան դատավճիռը կայացրել է կապված 2013-ի հոկտեմբերին շարժման անդմաների բողոքի ակցիաների հետ, որոնց հետուանքով զոհվել էր ավելի քան 50 մարդ:
Հաղորդվում է նաեւ, որ դատավոր Հազեմ Հաշադը արդարացրել է այդ գործով անցնող 6 մարդու: Նրանք մեղադրվում էին անօրինական հավաքների մասնակցելու եւ բանդիտիզմի մեջ, հաղորդում է Gazeta.ru-ն:
Ավելի վաղ Ալեքսանդրիա քաղաքի դատարանը նախկին նախագահ Մուրսիի 23 կողմնակիցների դատապարտել էր 6 տարվա ազատազրկման:

Египетский суд приговорил 119 участников движения «Братья-мусульмане», являющихся сторонниками бывшего президента-исламиста Мухаммеда Мурси, к тюремному сроку до трех лет, сообщает Reuters.
Отмечается, что суд вынес соответствующий приговор в связи с протестами участников движения в октябре 2013 года против свержения Мурси, в результате которых погибли более 50 человек.
Также сообщается, что судья Хазем Хашад оправдал шесть человек, проходивших по данному делу. Они обвинялись в участии в незаконных собраниях и бандитизме, передает Gazeta.ru
Ранее суд в египетском городе Александрия приговорил 33 сторонников свергнутого президента Мухаммеда Мурси к шести годам тюремного заключения.