Բելգիայի Վիզե քաղաքում մի տղամարդ եւ 10-ամյա տղա է սպանվել անհայտ անձի կողմից: Վերջինս նրանց ուղղությամբ կրակել է ավտոմեքենայի միջից, տեղական իշխանություններին վկայակոչելով, տեղեկացնում է Ֆրանս Պրեսսը:
Ապրիլի 18-ի երեկոյան երեխան կնքահոր եւ նրա ծանոթի ուղեկցությամբ տուն էր վերադառնում սպորտային հրապարակից:
«Կայանված մեքենայի վարորդը կրակ է բացել նրանց ուղղությամբ, երբ տուն էին վերադառնում»,-ՌԻԱ-Նովոստիի փոխանցմամբ, գործակալության հետ զրույցի ժամանակ ասել է Վիզեի քաղաքապետը:
Տղամարդն ու երեխան տեղում մահացել են, կնոջը ծանր վիճակում հիվանդանոց են տեղափոխել:
Քաղաքապետը նաեւ կարծիք է հայտնել, որ հանցագործն ակնհայտորեն սպասելիս է եղել իր զոհերին, սակայն նրա մոտիվները դեռեւս անհայտ են մնում: Ոստիկանությունը հետաքննություն է վարում հանցագործին բացահայտելու ուղղությամբ:

Неизвестный в городе Визе в Бельгии обстрелял из машины людей, убиты мужчина и 10-летний мальчик, передает в субботу агентство Франс Пресс со ссылкой на местные СМИ.
Накануне вечером мальчик в сопровождении своей крестной и ее знакомого возвращался со спортивной площадки.
«Мужчина, сидевший в припаркованном автомобиле, открыл по ним огонь, когда они возвращались домой», — заявил в беседе агентству мэр города, передает РИА Новости
Мальчик и мужчина скончались на месте, женщина в тяжелом состоянии была доставлена в больницу.
Мэр добавил, что преступник явно поджидал своих жертв, но его мотивы пока не известны. Полиция расследует случившееся, преступника ищут.