Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, ապրիլի 13-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին եւ շփման գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացրել մարտական հերթապահսություն:

За минувшую неделю Азербайджан около 400 раз нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения с Вооруженными силами Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны НКР, за период с 13 по 19 апреля противником было произведено более 3000 выстрелов из различного вида стрелкового оружия.
Передовые подразделения ВС НКР остались верными соблюдению режима перемирия и уверенно продолжили боевое дежурство по всему периметру линии соприкосновения.