Ամերիկյան «Time» ամսագիրը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ներառել է «Աշխարհի ամենաազդեցիկ 100 մարդկանց» ցուցակում: Ցուցակը հրապարակվել է պարբերականի կայքում հինգշաբթի օրը:
Ցուցակում ներառված քաղաքական գործիչներին, հոգեւորականներին, արվեստի ու սպորտի ներկայացուցիչներին չեն դասակարգել: Յուրաքանչյուրի ներառումը ցուցակում մեկնաբանել է հրավիրված փորձագետը:
Քաղաքական գործիչների թվում են ԱՄՆ-ի նախագահ Բարաք Օբաման, ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Ջոն Քերին, Չինաստանի առաջնորդ Սի Ցզինպինը, Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին, ԿԺԴՀ առաջնորդ Կիմ Չեն Ինը, Հիլարի Քլինթոնը եւ Եգիպտոսի պաշտպանության նախկին նախարար Աբդել Ֆաթահ աս-Սիսին:
Առանձին խմբում են անձինք, ովքեր առանձնացել են մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում: Մասնավորապես այստեղ են հայտնվել Էդվարդ Սնոուդենն ու երիտասարդ պակիստանուհի Մալալա Յուսուֆզայը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Արվեստի բնագավառում ամենաազդեցիկ մարդկանց թվում են երգչուհիներ Մայլի Սայրուսը, Բեյոնսեն, դերասաններ Մեթյու Մաքքոնահին եւ Բենեդիկտ Քամբերբեթչը, գրող Արունդատի Ռոյը եւ նկարչուհի Մարինա Աբրամովիչը: Կրոնական ամենաազդեցիկ գործիչների շարքում «Time»-ն անվանել է Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսին:
Նախկինում միջազգային ասպարեզում ռուս առաջնորդի նշանակության մասին նշել են նաեւ այլ պարբերականներ: 2013թ.-ի վերջին բրիտանական «Times» թերթը Պուտինի անվանեց «Տարվա մարդ միջազգային ասպարեզում»:
Հոկտեմբերի վերջին ռուսական պետության առաջնորդը գլխավորեց աշխարհի ամենաազդեցիկ մարդկանց ցուցակը «Forbes» ամսագրի վարկածով: 2007թ.-ին ամերիկյան «Time» ամսագիրը նրան անվանեց «Տարվա մարդ»:

Американский журнал Time включил президента РФ Владимира Путина в список «100 самых влиятельных людей в мире». Перечень персон был опубликован на сайте издания в четверг.
Участники списка, в который вошли деятели политики, религии, искусства и спорта, не ранжированы. Включение каждого из них в список прокомментировал приглашенный эксперт.
Среди политиков, также вошедших в список, — президент США Барак Обама, госсекретарь США Джон Керри, председатель Китая Си Цзиньпин, канцлер Германии Ангела Меркель, президент Ирана Хасан Роухани, лидер КНДР Ким Чен Ын, экс-госсекретарь США Хиллари Клинтон и кандидат в президенты Египта, бывший министр обороны страны Абдель Фаттах ас-Сиси.
В отдельную категорию редакция выделила людей, отличившихся в сфере защиты прав человека. В частности, туда попали разоблачитель американских спецслужб Эдвард Сноуден и юная пакистанская правозащитница Малала Юсуфзай, передает РИА Новости
Самыми влиятельными людьми в сфере искусства Time назвал в частности певиц Майли Сайрус, Бейонсе, актеров Мэттью Макконахи и Бенедикта Камбербэтча, писательницу Арундати Рой и художницу Марину Абрамович. Одним из самых влиятельных религиозных деятелей в мире Time признал папу Римского Франциска.
Ранее значимость российского лидера на международной арене отмечали и другие издания. В конце 2013 года одна из старейших британских газет Times назвала Путина «Человеком года на международной арене».
В конце октября глава российского государства возглавил рейтинг самых влиятельных людей мира по версии журнала Forbes. В 2007 году американский журнал Time назвал президентом РФ «Человеком года».