Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 3-ին ընդունել է Եվրոպայի եւ Իսպանիայի Թագավորության խորհրդարանների մի խումբ պատգամավորների եւ նրանց ուղեկցող անձանց:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային գործընթացներին եւ երկկողմ հարաբերություններին առչնվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է եվրոպական տարբեր կառույցների եւ պետությունների հետ հարաբերությունների զարգացումը՝ այն համարելով օգտակար Արցախի համար թե աշխարհաքաղաքական, թե հայկական սփյուռքի հետ կապերի ամրապնդման տեսանկյուններից:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ ԱԺ փոխխոսնակ Արթուր Թովմասյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Թեւան Պողոսյանը, «Հայաստանի եվրոպական ընկերներ» կազմակերպության տնօրեն Էդուարդո Լորենցո Օչոան, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. – Nagorno-Karabakh Republic (NKR), or Artsakh, President Bako Sahakyan on Saturday received a group of MPs from Europe and the Kingdom of Spain, and the individuals accompanying them.
The Karabakh-Azerbaijan conflict settlement, regional trends, and bilateral relations were discussed at the meeting, informed the Central Information Department of the Office of the NKR President.
President Sahakyan underscored the development of relations with a variety of organizations and countries considering it useful from the geopolitical perspective and in the context of strengthening relations with the Armenian diaspora.