ԱՄՆ-ի Արքանզասում դատավոր Քրիս Պյացան կարծում է, որ իր նահանգում նույնասեռական ամուսնություններն արգելելու համար տրամաբանական պատճառներ չկան եւ վերացրել է արգելքը: «Դա  «հավասարություն» բառի իմաստը նեղացնելու ոչ սահմանադրական փորձ է», - ընդգծել է Պյացան:
Ներկայումս հայտնի չէ, թե ԼԳՏՊ զույգերը նահանգում երբվանից կկարողանան գրանցել իրենց ամուսնություները: Անցյալ տարի ԱՄՆ-ի Գերագույն դատարանը վերացրել էր նույնասեռական ամուսնությունների արգելքը` այն համարելով ոչ սահմանադրական, փոխանցում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Վերջին մի քանի ամիսներին Միչիգան, Յուտա, Թեքսաս, Օկլահոմա եւ Վիրջինիա նահանգները վերանայել են իրենց օրենսդրությունները` ԼԳՏՊ զույգերի օգտին:

Судья Крис Пьяцца в американском Арканзасе счел, что для запрета однополых браков в его штате нет рациональных причин, и отменил его. «Это неконституционная попытка сузить значение слова «равенство», - подчеркнул Пьяцца.
На данный момент неизвестно, когда ЛГБТ-пары в штате смогут регистрировать браки. В прошлом году Верховный суд США отменил запрет на однополые браки, посчитав его неконституционным, передает Русская служба BBC.
За последние несколько месяцев Мичиган, Техас, Юта, Оклахома и Вирджиния пересмотрели свои законодательства в пользу «зеленого света» для ЛГБТ-пар.