Ավստրալիական «Ocean Shield» ռազմանավը մտադիր է Հնդկական օվկիանոսի հարավային հատվածում վերադառնալ անհետածացած մալազիական Boeing-ի մնացորդների որոնման գոտի: Այդ մասին հաղորդում է «ABC» հեռուստաալիքը:
Նշվում է, որ նավից «Bluefin-21» ստորջրյա սարք կիջեցվի: ԱՄՆ-ի ՌԾՈւ կապիտան Մարք Մեթյուսը հայտարարել է, որ նավից երեք օր կպահանջվի որոնման գոտի հասնելու համար, հաղորդում է «Gazeta.ru»-ն:
«Նրանք կամ կգտնեն ինչ-որ բան, կամ ոչ: Ողջ այդ գոտին ամբողջությամբ հետազոտված չէր, այնպես որ շարունակում ենք այնտեղ աշխատանքը»,- հաղորդել է Մեթյուսը:
Boeing 777-200 օդանավը, որն իրականացնում էր Կուալա-Լումպուր-Պեկին չվերթը, ռադարների էկրաններից անհետացել է մարտի 8-ի գիշեչը: Ինքնաթիռում 239 մարդ է գտնվել:

Австралийский военный корабль Ocean Shield намерен вернуться в зону поисков обломков пропавшего малазийского Boeing в южной части Индийского океана. Об этом сообщает телеканал ABC.
Отмечается, что с корабля будет спущен автономный подводный аппарат Bluefin-21. Капитан ВМС США Марк Мэттьюс заявил, что кораблю понадобится три дня, чтобы достичь зоны поисков, передает Gazeta.ru.
«Они или найдут что-нибудь, или нет. Вся та зона была не полностью обследована, так что мы продолжаем там работу», — сообщил Мэттьюс.
Авиалайнер Boeing 777-200, совершавший рейс MH370 Куала-Лумпур — Пекин, пропал с экранов радаров в ночь на 8 марта. На борту самолета находились 239 человек.