Երեւանում մայիսի 12-ին մեկնարկել է հայ-ֆրանսիական բիզնես համաժողովը: Այն հանդիսավոր բացել են Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Ֆրանսուա Օլանդը: Համաժողովին մասնակցում են մեծ թվով գործարարներ եւ պաշտոնյաներ Ֆրանսիայից եւ Հայաստանից:
Նշենք, որ ապրանքաշրջանառությունը երկու երկրների միջեւ 2013թ. դեկտեմբերին կազմել է 81.9 մլն դոլար, Հայաստանից արտահանումը կազմել է 6,57 մլն: Վերջին վեց տարում Ֆրանսիայի ներդրումները Հայաստանում գերազանցել են 1 մլրդ դոլարը: Ֆրանսիան Հայաստանում ԵՄ երկրներից ամենախոշոր ներդրողն է, եւ երկրորդը Ռուսաստանից հետո:

В Ереване 12 мая стартовал армяно-французский бизнес-форум. Форум торжественно открыли президенты Армении и Франции Серж Саргсян и Франсуа Олланд. В форуме принимает участие большое число предпринимателей и госчиновников из Франции, а также с армянской стороны.
Отметим, товарооборот Армении и Франции в январе-декабре 2013 г составил около $81,9 млн, из них экспорт Армении – около $6,57 млн. Инвестиции Франции в Армении за последние 6 лет превысили объем в $1 млрд. Франция является крупнейшим инвестором в республике из стран ЕС и вторым по величине после России.