Եգիպտոսի իրավապահները կալանավորել են խոշորագույն ահաբեկչական խմբի 225 անդամների:
Զինյալները պատկանում են քիչ հայտնի  «Ագնադ Մասր» («Եգիպտոսի զինվորներ») կազմակերպությանը, որն իր վրա է վերցրել ապրիլին Կահիրեի համալսարանի` ճարտարագիտական ֆակուլտետի առջեւ տեղի ունեցած ահաբեկչական  գործողությունների պատասխանատվությունը, հաղորդում է ԻՏԱՌ - ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով «Ալ Արաբիա» հեռուստաալիքը:
Այդ ժամանակ պայթյունի հետեւանքով սպանվել էր ոստիկանության քրեական բաժնի ղեկավար, բրիգադի գեներալ Թարեք ալ-Մերգաուին,  եւս հինգ մարդ վիրավորվել էր:
Որոշ տվյալներով՝ «Ագնադ Մասր»-ի ստեղծմանը անմիջական առնչություն են ունեցել «Մահմեդական եղբայրներ» -ի առաջնորդները, առաջին հերթին կազմակերպության երկրորդ մարդը` Հեյրաթ աշ-Շաթերը:
Ավելի վաղ Եգիպտոսի ​​ՆԳՆ-ն ահաբեկչության ամբողջ պատասխանատվությունը վերագրել էր իսլամական միությանը:

Правоохранительные органы Египта арестовали 225 членов крупной террористической группировки.
Боевики принадлежат к малоизвестной организации «Агнад Маср» («Воинство Египта»), которая взяла на себя ответственность за серию совершенных в апреле этого года терактов перед зданием инженерного факультета Каирского университета. сообщает ИТАР-ТАСС со ссылкой на телеканал «Аль-Арабия».
Тогда в результате взрыва погиб руководитель криминального отдела полиции бригадный генерал Тарек аль-Мергауи, еще пять человек получили ранения.
По некоторым данным, к созданию «Агнад Маср» имеют непосредственное отношение лидеры «Братьев-мусульман», в первую очередь, второй человек в организации - Хейрат аш-Шатер. Ранее МВД Египта уже возложило всю ответственность за теракты на исламистскую ассоциацию.