Առնվազն 20 մարդ է զոհվել Թուրքիայում հանքերից մեկում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով: 20 հանքափորների տեղափոխել են հիվանդանոց: Նման տվյալներ է ներկայացնում թուրքական NTV հեռուստաալիքը:
Փլուզումը տեղի է ունեցել Մանիսա նահանգում, երկրի արեւմուտքում: Փլատակների տակ արգելափակվել են 200-ից ավելի հանքափորներ: Նախնական հետաքննության տվյալներով, փլուզման պատճառը էլեկտրական սարքավորումների անսարքության հարուցած պայթյունն է, հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Սոմա քաղաքի քաղաքապետի խոսքով, մակերես են հանվել 20-ից ավելի հանքափորներ, որոնողական գործողությունը շարունակվում է:

Как минимум 20 человек погибли в результате обвала, происшедшего во вторник на одной из шахт в Турции. 20 горняков госпитализированы. Такие данные приводит турецкий телеканал NTV.
Обвал произошел на шахте, расположенной в провинции Маниса на западе страны. Под завалами оказались заблокированы не менее 200 шахтеров. По данным предварительного расследования, обвал был вызван взрывом, спровоцированным неполадкой в электрооборудовании, передает ИТАР-ТАСС
По словам мэра города Сома, возле которого расположена шахта, на поверхность выведены свыше 20 горняков. Поисково-спасательная операция продолжается.