Այսօր Դնեպրոպետրովսում տեղի ունեցող իրադարձությունները որոշիչ նշանակություն ունեն ոչ միայն Ուկրաինայի, այլ նաեւ` ողջ Եվրոպայի համար: Այս հայտարարությամբ է հանդես եկել Վրաստանի նախկին վարչապետ Միխայիլ Սահակաշվիլին:
«Ես ձեր քաղաքն եմ եկել, որովհետեւ Դնեպրոպետրովսում ընթացող իրադարձությունները որոշիչ նշանակություն ունեն ոչ միայն Ուկրաինայի պետականության համար», - հայտարարել է Սահակաշվիլին:
«Այն, որ կարողացաք ծայրահեղականության դեմն առնել, կանգնեցնել Ուկրաինայի քայքայմանը միտված մարդկանց, արտասահմանից հրահրվող կործանարար գործողությունները չեզոքացնել, որ ձեր քաղաքում բանակի նոր նախատիպ ստեղծեցիք, ապացույցն է մի բանի, որ Դնեպրոպետրովսկը Ուկրաինայի կենտրոնն է դարձել: Ինձ անչափ հիացնում է այն, ինչ կատարվում է այստեղ»,- MOST-DNEPR-ի մեջբերմամբ, հայտարարել է նախկին նախագահը:
Քաղաքական գործիչը նշել է, որ Պուտինին չհաջողվեց Դնեպրոպետրովսկի համար մշակված պլանն ի կատար ածել:
«Ես ավելի ու ավելի եմ զգում, որ Կիեւի, Ուկրաինայի եւ ողջ Եվրոպայի ճակատագիրը Դնեպրոպետրովսկում է որոշվում: Հիմա ամբողջ աշխարհում ասում են, որ Պուտինի երազանքները փոքր, ոչ այդքան ամուր, եւ բավական խոցելի քաղաքի` Դնեպրոպետրովսկի մատույցներում ջախջախվեցին», - հավելել է Սահակաշվիլին:

Сегодняшние события в Днепропетровске имеют решающее значение не только для Украины, но и для всей Европы. Об этом заявил экс-президент Грузии Михаил Саакашвили.
«Я приехал в ваш город потому, что происходящие в Днепропетровске события имеют решающее значение для украинской государственности будущего страны», - сказал Саакашвили.
«То, что вы смогли предотвратить экстремизм, остановить людей, которые хотят развала Украины, нейтрализовали иностранную подрывную работу, то, что в вашем городе создали новый прототип армии, подтверждает факт, что Днепропетровск стал центром Украины. <…> Я в восторге от того, что происходит в Днепропетровске», - сказал экс-президент, сообщает МОСТ ДНЕПР.
Политик отметил, что в Днепропетровске Путин не смог реализовать свой сценарий.
«Я все больше и больше ощущаю, что судьба Киева Украины и всей Европы решается в Днепропетровске. Сейчас во всем мире говорят о том, как мечты Путина разбились о небольшой не очень укрепленный, достаточно уязвимый город - Днепропетровск. Оказалось, что в вашем городе Путин не смог реализовать свой сценарий», - добавил он.