Գործարարների հանդիպումը Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ անցել է վստահության մթնոլորտում: Այդ մասին մայիսի 14-ին լրագրողներին հայտարարել է Հայաստանի գործատուների միության գործադիր տնօրեն Գագիկ Մակարյանը:
«Վարչապետը հայտարարեց, որ պայքարը հանուն վստահության ու թափանցիկության սկսվելու է իրենից ու իր մտերիմներից: Եվ իշխանության ներկայացուցիչները, որոնք մասնակից են ինչ-որ բիզնեսի, պետք է մասնակցեն ընդհանուր հիմունքներով՝ առանց ֆավորիտիզմի»,- ընդգծել է Մակարյանը:
Հանդիպման ընթացքում, հավելել է Մակարյանը, վարչապետը կոչ է արել սահման անցկացնել անցյալի ու ներկայի միջեւ, ամեն ինչ սկսել նորովի: «Մենք չհավատալու հիմքեր չունենք»,- հավելել է Մակարյանը:
Նախորդ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հետ, հավելել է Մակարյանը, ինքը քիչ է հանդիպել, եւ «ցավոք, մոտ երեք ամիս անց պարզ էր դարձել, որ նրա կարծիքը չի ընդունվում»: «Այն ժամանակ ես անցա բացահայտ քննադատության»,- հավելել է Մակարյանը:

Встреча бизнесменов с премьер-министром Армении Овиком Абрамяном прошла в доверительной обстановке. Об этом заявил журналистам 14 мая исполнительный директор Союза работодателей Армении Гагик Макарян.
«Премьер-министр заявил, что борьба за честность и прозрачность начнется с него и его близких. И представители власти, которые интегрированы в какой-то бизнес, должны участвовать в нем на общих основаниях, без фаворитизма», - подчеркнул Макарян.
На встрече, добавил Макарян, премьер-министр призвал провести черту под прошлым и начать все по-новому. «У нас нет оснований не верить», - добавил Макарян.
С прежним премьер-министром Тиграном Саркисяном, добавил Макарян, он встречался мало, и «к сожалению, месяца через три начал понимать, что его мнение не воспринимается». «Тогда я перешел к открытой критике», - добавил Макарян.