ԱՄՆ Քալիֆորնիա նահանգում բնակվող կատուն, որ համացանցի աստղ էր դարձել` չորսայմա Ջերեմիին շան ճիրաններից փրկելու պահն արձանագրած տեսանյութի տեղակայումից հետո, բեյսբոլի խաղի մասնակցելու հրավերք է ստացել:
Տարա կատվին թույլ կտան հարեւանությամբ գործող Bakersfield Blaze թիմի տնային հանդիպման առաջին «փիչ»-ը նետել խաղի մեջ: Այս մասին տեղեկությունը ակումբի ներկայացուցիչներն են տարածել:
«Գաղափարն անիրագործելի է թվում: Բայց միայն առաջին հայացքից. դեռ կտեսնեք, թե ինչ ենք մտածել», - թիմի անդամ Դեն Բեսբրիսի խոսքերն է մեջբերել BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Համացանցում հայտնված տեսանյութում երեւում էր, թե ինչպես է հարեւանի շունը երեխայի ոտքից բռնում եւ այս ու այն կողմ քարշ տալիս: Իսկ հերոս-կատուն հարձակվում է նրա վրա եւ մի կողմ քշում:
Տղայի ոտքին մի քանի կար են դրել. նրա առողջությանը վտանգ չի սպառնում: Ագրեսիվ շանը, ամենայն հավանականությամբ, էվթանազիայի կենթարկեն:

Кошка из Калифорнии, ставшая звездой интернета после того, как в сети появилось видео, на котором она спасла четырехлетнего мальчика Джереми от атаковавшей его собаки, получила приглашение принять участие в матче по бейсболу.
Кошку Тару пригласили «вбросить» в игру первый питч. Кошка появится в ближайшей домашней игре команды Bakersfield Blaze, сообщили представители клуба.
«Это звучит безумно. Но у нас есть один фокус в рукаве», - сказал член команды Дэн Бесбрис, не вдаваясь в подробности, передает Русская служба BBC.
Кошка Тара произвела сенсацию в интернете, после того как в Youtube была выложена запись с камер наблюдения, на которой видно, как соседская собака хватает за ногу ребенка и начинает его волочить по земле, после чего на нее бросается кошка и прогоняет ее прочь.
Мальчику наложили несколько швов на ногу, и его здоровье не вызывает опасений. Агрессивную собаку поместили в карантин, где ее, скорее всего, усыпят.