Deutsche Bank-ը նախատեսում է ընդհանուր արժողությամբ մոտ 8 մլրդ եվրոյի հավելյալ էմիսիա իրականացնել: Ընդ որում՝ բանկի խոշորագույն բաժնետեր կդառնա Քաթարի շեյխ Համադ բին Յասիմ բին Ջաբր ալ Թանին, որը պատրաստակամություն է հայտնել 1,75 մլրդ եվրոյի բաժնետոմսեր գնել:
Դա կկազմի բանկի կանոնադրական  կապիտալի վեց տոկոսը, փոխանցում է  Deutsche Welle-ի ռուսական ծառայությունը` վկայակոչելով dpa-ն:
Մնացած բաժնետոմսերն առաջարկվելու են Deutsche Bank-ի արդեն եղած բաժնետերերին: Մյուս խոշոր բաժնետերերը նույնպես հայտնել են  կանոնադրական կապիտալը ավելացնելու պատրաստակամության մասին այն դեպքում, եթե  բանկի մենեջմենթը համոզիչ մարտավարություն ներկայացնի:
Նշվում է, որ ներդրումների շահավետությունը կազմելու է 13-15 տոկոս` նախկինում սպասվելիք  15 տոկոսի փոխարեն:

Deutsche Bank планирует дополнительную эмиссию акций общей стоимостью около 8 миллиардов евро. При этом крупнейшим акционером банка станет катарский шейх Хамад бин Ясим бин Джабр аль-Тани, который выразил готовность купить ценные бумаги на сумму 1,75 миллиарда евро. Это составит порядка шести процентов уставного капитала банка, сообщает русская служба Deutsche Welle со ссылкой на dpa.
Остальные акции будут предложены уже имеющимся у Deutsche Bank акционерам. Преимущественным правом покупки, вероятно, воспользуется и шейх, что может увеличить сумму его инвестиций до двух миллиардов евро. Другие крупные акционеры также сигнализировали о готовности поддержать увеличение уставного капитала в случае, если менеджмент банка представит убедительную стратегию.