Մեր մտերիմներն ու մենք բոլորս պետք է նոր կանոններով ապրենք, մայիսի  21-ին խորհրդարանում հայտարարել է ՀՀ վարչապետ  Հովիկ Աբրահամյանը:
«Մենք կօգտագործենք բոլոր հնարավորությունները՝ բիզնեսով զբաղվողներին օրինական դաշտ տեղափոխելու համար: Եվ երբ ասում եմ, որ կսկսենք մեր մտերիմներից, նշանակում է, որ բոլորս անխտիր պետք է նոր կանոններով ապրենք: Ահա մեր ընդհանուր նպատակը: Եվ, ըստ իս,  շատ ճիշտ նպատակը», - ընդգծել է Աբրահամյանը:
Ըստ նրա՝ այս գործընթացում ինքն ակնկալում է նաեւ լրագրողների աջակցությունը: «Եթե լսեք, որ ինչ-որ մեկի ընկերը,  բարեկամը, ծանոթը չի վճարում հարկերը, տեղեկացրեք մեզ: Մենք  կարձագանքենք նման հրապարակումներին, ինչպես եւ այն  ամենին, ինչը կնպաստի Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը», - վստահեցրել է վարչապետը:

YEREVAN. – People close to us and we have to live by new rules, Prime Minister Hovik Abrahamyan told reporters on Wednesday.
“We are using every opportunity 'to bring business to legal field'. And when I say that we must start with people close to us, this means that absolutely all must live by the new rules. This is our common goal,” Abrahamyan said.
The Prime Minister said he expects the support of journalists.
“If you hear that someone's friend, cousin, friend is not paying taxes, let us know about it. We will respond to such publications just as everything that will promote economic development in Armenia,” he assured.