Apple ընկերությունն իր iWatch ժամացույցների ներկայացման գործընթացը սեպտեմբերին կմեկնարկի, իսկ վաճառքներն արդեն հոկտեմբերին կսկսվեն։ Տեղեկությունը Los Angeles Times պարբերականն է հաղորդում։ ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, սարքի գինը 199-299 ԱՄՆ դոլարի սահմաններում է տատանվելու։
«Խելացի» ժամացույցի օգնությամբ օգտատերերը կարող են իրենց առողջական վիճակին եւ քնի տեւողությանը հետեւել, ինչպես նաեւ զարկերակն ու քայլերի, վարժությունների քանակը չափել։  Նորաստեղծ սարքը iOS օպերացիոն համակարգով է գործելու։ Տեղեկություններ կան, որ այն ճկվող OLED-էկրան է ունենալու։
Ավելի վաղ ընկերության ավագ փոխնախագահ Էդի Քյուն հայտարարել էր, որ Apple-ը 2014թ. պատրաստվում է 25 տարիների իր լավագույն արտադրանքները վաճառքի հանել։

Американская компания Apple представит часы iWatch в сентябре. Об этом сообщила газета Los Angeles Times. По данным издания, устройство поступит в продажу уже в октябре, его цена будет варьироваться в пределах $199-299, передает ИТАР-ТАСС
С помощью «умных часов» пользователи смогут следить за своим физическим состоянием, сном, измерять пульс и количество проделанных шагов, упражнений. Устройство будет работать на мобильной платформе iOS. Сообщается также, что часы изготовлены с изогнутым OLED-экраном.
Ранее старший вице-президент компании Эдди Кью заявил, что Apple в 2014 году готовится выпустить свои лучшие продукты, которые он видел за 25 лет работы в корпорации.