Բռնաբարությունները «պատահաբար» են տեղի ունենում, հայտարարել է Չհաթիսգարհ նահանգի ներքին գործերի նախարար Ռամսեւակ Պաիկրան: Վերջին ժամանակներում Հնդկաստանում կրկին բողոքների ալիք է բարձրացել կապված կանանց վրա դաժան հարձակումների հետ:
«Նման դեպքերը(բռնաբարություններ) դիտավորյալ տեղի չեն ունենում: Նման միջադեպերը պատահաբար են լինում»,- հայտարարել է նա լրագրողներին: Ավելի ուշ քաղաքական գործիչը հայտարարել է, որ իր խոսքերը ձեւափոխել են:
Մայիսի վերջին հնդկական Ուտար-Պրադեշ նահանգում 14 եւ 15 տարեկան երկու քույր խմբակային բռնաբարության զոհ էին դարձել: Աղջիկներին գտել էին ծառից կախված վիճակում:
Այս շաբաթ հնդկական Մադհյա-Պրադեշ նահանգի ներքին գործերի նախարար Բաբուլալ Գաուրը, մեկնաբանելով կատարվածը, բռնաբարությունն անվանեց «սոցիալական հանցագործություն, որը կախված է ինչպես տղամարդուց, այնպես էլ կնոջից»: «Երբեմն այն արդարացված է, երբեմն՝ ոչ»,- նշել է նա, հաղորդում է «ՌԻԱ նովոստին»:
Ուտար-Պրադեշ նահանգի գլխավոր նախարար Ակհիլեշ Յադավը խիստ քննադատության է արժանացել բնակչության կողմից իր անտարբերության համար ստորին կաստայի աղջիկների բռնաբարությունների եւ կախվելու նկատմամբ: Յադավի հայրը, շրջանային քաղաքական կուսակցության առաջնորդը դեմ է հանդես եկել խմբակային բռնաբարության մեջ մեղադրվողների մահապատժին՝ պնդելով, որ «տղաները երբեմն սխալվում են»:

Изнасилования происходят «случайно», заявил министр внутренних дел штата Чхаттисгарх Рамсевак Паикра. В индии в последнее время вновь поднялась волна негодования из-за жестоких нападений на женщин.
«Такие случаи (изнасилования) не происходят преднамеренно. Подобные инциденты происходят случайно», — заявил он журналистам. Позже политик заявил, что его слова переврали.
В конце мая в индийском штате Уттар-Прадеш две сестры 14 и 15 лет стали жертвами группового изнасилования. Девочки были найдены повешенными на дереве.
На этой неделе министр внутренних дел индийского штата Мадхья-Прадеш Бабулал Гаур, комментируя случившееся, назвал изнасилование «социальным преступлением, которое зависит как от мужчины, так и от женщины». «Иногда оно оправдано, иногда нет», — отметил он, передает РИА Новости.
Главный министр штата Уттар-Прадеш Акхилеш Ядав подвергся сильной критике со стороны населения за свою бесчувственность по отношению к изнасилованным и повешенным девочкам из низшей касты. Отец Ядава, лидер региональной политической партии, выступал против смертной казни обвиненных в совершении группового изнасилования, утверждая, что «мальчики совершают ошибки».