Ամերիկյան Սոլթ-Լեյք-Սիթի քաղաքի ոստիկանության սպային հեռացրել են ծառայությունից գեյ-շքերթում աշխատել հրաժարվելու պատճառով:
Ոստիկանը 30 գործընկերների հետ պետք է կարգավորեր շարժումն ու կարգուկանոն ապահովեր ամենամյա շքերթի ընթացքում: Ինչպես հայտարարել է ոստիկանության տեղի բաժանմունքի մամուլի քարտուղար Լարա Ջոնսը, «մենք չենք հանդուրժի ֆանատիկ կողմնակալություն մեր բաժանմունքում, քանի որ հրամանը հրաման է»:
Նրա խոսքով՝ իրենց բաժինը զբաղվում է այդ միջոցառման կարգուկանոնի ապահովմամբ սկզբից եւեթ: Այս պահին ոստիկանը, ում անունը չեն հայտնում, վճարովի արձակուրդում է եւ սպասում է ներքին հետաքննության ավարտին, հաղորդում է «Vesti FM»-ը:

Офицера полиции американского города Солт-Лейк-Сити отстранили от службы за отказ работать на гей-параде.
Полицейский вместе с 30 коллегами должен был регулировать движение и обеспечивать общественный порядок в ходе ежегодного парада. Как заявила пресс-секретарь местного отдела полиции Лара Джонс, «мы не потерпим фанатичной предвзятости в своем отделе, поскольку приказ есть приказ».
По ее словам, их отдел занимается обеспечением правопорядка на этом мероприятии с самого его зарождения. На данный момент полицейский, имя которого не называется, находится в оплачиваемом отпуске в ожидании завершения внутреннего расследования, передаёт «Вести ФМ».