Հունիսի 10-ի գիշերը Ֆլորենցիայում` Իտալիայի իշխող` դեմոկրատական կուսակցության տարածաշրջանային ներկայացուցչության շենքի մոտ ռումբ է պայթել: ANSA գործակալության հաղորդմամբ, միջադեպի արդյունքում զոհեր եւ ավերածություններ չեն գրանցվել:
Միջադեպի վայր ժամանած ոստիկանների պարզաբանմամբ, պայթուցիկ սարքը երեք փոքր չափերի գազի բալոններից է բաղկացած եղել, հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Դեմոկրատները վերջերս են հաղթանական տարել` Եվրախորհրդարանի եւ տեղական ընտրություններում: Ֆլորենցիան երկրի ներկայիս վարչապետ եւ կուսակցության քարտուղար Մատեո Ռենցիի ծննդավայրն է: Նախկինում նա Ֆլորենցիայի քաղաքապետն է եղել:

Минувшей ночью вблизи регионального представительства итальянской правящей Демократической партии (ДП) во Флоренции взорвалась самодельная бомба. Как сообщает агентство ANSA, в результате взрыва никто не пострадал, разрушений нет.
Как выяснили прибывшие на место происшествия полицейские, взрывное устройство состояло из трех небольших газовых баллонов, передает ИТАР-ТАСС
ДП стала лидером на прошедших недавно выборах в Европарламент и местных выборах. Флоренция - родной город премьер-министра Италии Маттео Ренци, секретаря ДП. Ранее он был мэром этого города.