Պակիստանի ՌՕՈւ-ի կործանիչները հարվածներ են հասցրել գրոհայինների դիրքերին երկրի հյուսիս-արեւմուտքում: Պակիստանի «GeoTV» հեռուստաընկերության տվյալներով՝ սպանվել է 150 ահաբեկիչ:
Կործանիչների նպատակն էին «Ուզբեկստանի իսլամական շարժում» խմբավորման գրոհայինները, որոնք նախկինում հայտարարում էին Քարաչիի օդանավակայանի վրա իրենց հարձակման մասին: Ավիահարվածը հասցրել են իսլամիստների դիրքերի ուղղությամբ Դեգհան վայրում ՝ Աֆղանստանին սահմանակից Հյուսիսայի Վազիրիստան նահանգի մայրաքաղաք Միրանշահ քաղաքից 25 կմ արեւմուտք, հաղորդում է «Lenta.ru»-ն՝ վկայակոչելով «AFP»-ին:
Հունիսի 9-ին զինված գրոհայինները հարձակվել էին միջազգային Քարաչի օդանավակայանի վրա: Մարտի ընթացքում զոհվել էր 24 մարդ: Հարձակման պատասխանատբվությունն իր վրա էր վերցրել «Թեհրիք-ի- Թալիբան» ահաբեկչական խմբավորումը Պակիստանից:

Истребители ВВС Пакистана нанесли удары по позициям боевиков на северо-западе страны. По информации пакистанской телекомпании GeoTV, убито 150 террористов.
Целью истребителей были боевики группировки «Исламское движение Узбекистана», которые ранее заявили о своем участии в нападении на аэропорт в Карачи. Авиаудар был нанесен по позициям исламистов в горной местности Дехган в 25 километрах западнее столицы пограничной с Афганистаном провинции Северный Вазиристан — города Мираншах, сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на AFP.
9 июня вооруженные боевики напали на международный аэропорт Карачи. В ходе боя погибли более 24 человек. Ответственность за нападение взяла на себя террористическая группировка «Техрик-и-Талибан» из Пакистана.