Վերջին 25 տարվա ընթացքում իշխած ԱՄՆ-ի բոլոր նախագահների շարքում ամենից շատ ամերիկացիները հարգում են Բիլ Քլինթոնին: Այսպիսին են ԱՄՆ-ում անցկացված սոցիոլոգիական հարցման արդյունքները:
Իրենց ձայնը Քլինթոնին են տվել հարցվողների 42 տոկոսը: Ընդ որում, գործող նախագահի օգտին ձայն տվել է հարցվողների միայն 18 տոկոսը:
Ջորջ Բուշ Կրտսերի օգտին քվեարկել է 17 տոկոսը, նրա հոր՝ Ջորջ Բուշ Ավագի օգտին՝ 16 տոկոսը, հաղորդում է «NBC News»-ը:
Դեմոկրատական կուսակցությունում վախենում են պարտվել նոյեմբերին կայանալիք ընտրություններում նախագահի ցածր հեղինակության պատճառով: «Washington Post»-ի եւ «ABC»-ի վերջին հարցումները վկայում են, որ ամերիկացիների միայն 41 տոկոսն է պաշտպանում նախագահի գործողությունները: Մարտ ամսվա համեմատ վարկանիշը նվազել է 5 տոկոսով:

Среди всех президентов США, руководящих страной за последние 25 лет, наибольшее уважение американцы испытывают к Биллу Клинтону. Таковы данные социологического опроса, проведенного в Штатах.
Клинтону отдали свои голоса 42% опрошенных. Между тем, действующий президент Барак Обама заручился поддержкой лишь 18% голосов респондентов.
За Джорджа Буша-младшего проголосовали 17%, а за его отца Джорджа Буша-старшего — 16%, передает NBC News.
В Демократической партии боятся проиграть ноябрьские выборы из-за непопулярного президента. Последний опрос Washington Post и ABC свидетельствует о том, что лишь 41% американцев одобряют действия главы государства. По сравнению с мартом рейтинг понизился сразу на 5 пунктов.