Ուկրաինայի խորհրդարանը հավանության է արժանացրել նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի՝ երկրի հիմնական գերատեսչությունների ղեկավարների առաջարկած նոր նշանակումները:
Ըստ УНН-ի, Գերագույն Ռադան հավանության է արժանացրել Վիտալի Յարեմին Ուկրաինայի գլխավոր դատախազ նշանակելու որոշումը:
Յարեմը 2014 թվականի փետրվարի 27-ից Արսեն Յացենյուկի կառավարությունում փոխվարչապետ էր, իրավապահ եւ ուժային մարմինների պատասխանատուն:
Պավել Կլիմկինը նշանակվել է Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար:
Կլիմկինն ուկրաինական դիվանագետ է, 2012 թվականի հունիսի 22-ից Գերմանիայում Ուկրաինայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանը:
Գերագույն Ռադան Վալերի Գոնտարեւին նշանակել է Ուկրաինայի Ազգային բանկի նախագահ:
Գոնտարեւը բանկային եւ ֆինանսական համակարգում 20 տարվա աշխատանքային փորձ ունի:
Ինչպես արդեն հաղորդվել էր, հունիսի 18-ին նախագահ Պորոշենկոն պատգամավորներին առաջարկել էր պաշտոնից հեռացնել գլխավոր դատախազ Օլեգ Մախնիցկուն, Ուկրաինայի արտգործնախարարի պաշտոնակատար Անդրեյ Դեշչիցային, ինչպես նաեւ Ազգային բանկի նախագահ Ստեփան Կուբիվին:

Парламент Украины поддержал кандидатуры новых руководителей ключевых ведомств страны, представленных накануне президентом Петром Порошенко, сообщает УНН
Так, Верховная Рада поддержала назначение Виталия Яремы на должность Генерального прокурора Украины.
Ярема с 27 февраля 2014 года был первым вице-премьером-министр Украины в правительстве Арсения Яценюка. Ответственным за правоохранительный и силовой блок.
Павел Климкин назначен на должность министра иностранных дел Украины.
Климкин - украинский дипломат, Чрезвычайный и Полномочный Посол Украины в Германии с 22 июня 2012 года.
Верховная Рада также назначила Валерию Гонтареву на должность главы НБУ.
У Гонтаревой 20-летний опыт работы в финансовой и банковской сферах.
Как уже сообщалось, 18 июня президент Порошенко предложил депутатам уволить с должности генерального прокурора Олега Махницкого, Андрея Дещицу с должности и. о. главы МИД Украины, а также председателя НБУ Степана Кубива.