Ուկրաինայի ՆԳՆ աշխատակիցները ձերբակալել են վրացի «օրենքով գող», 50-ամյա Ռոման Բարբակաձեին, ով քրեական շրջանակներում հայտնի է որպես Ռեմյոնա կամ Ռեմեն:
Ձերբակալվածը ոստիկաններին ներկայացել է որպես ղրղզական Օշ քաղաքի բնակիչ Ռամին Ալխազով: Արդյունքում «օրենքով գողին» սպառնում է Ուկրաինայից հարկադիր արտաքսում եւ 5 տարի ժամկետով երկիր մուտքի արգելք:
Ավելի վաղ բազմիցս դատապարտված Վրաստանի Իմերեթի շրջանի Չիատուրի քաղաքից Ռոման Բարբակաձեն բնակվել է Լուգանսկի մարզում, որտեղ նրա հիմնական եկամուտի աղբյուրը եղել է Ռուսաստանից Ուկրաինա վառելիքա-քսուքային միջոցների մաքսանենգությունը: Прайм Крайм-ի փոխանցմամբ, ըստ էության, Ռեմենն ակտիվորեն մասնակցել է ոչ միայն եւ ոչ այնքան «գողական» որոշումներին, որքան կոմերցիոն հարցերին:

Сотрудниками ГУБОП МВД Украины был задержан 50-летний грузинский «вор в законе» Роман Барбакадзе, более известный в криминальной среде, как Ремена, или по-русски Ремень.
Задержанный представился милиционерам жителем киргизского города Ош Рамином Алхазовым. За такое коварство «вору в законе» грозит принудительная депортация за пределы Украины и запрет на въезд на 5 лет.
Ранее неоднократно судимый уроженец Чиатурского района Грузии Роман Барбакадзе обитал в Луганской области, где одним из его основных доходов была контрабанда ГСМ из России в Украину. По сути, Ремень активно участвовал не только и не столько в решении «воровских», сколько коммерческих вопросов, сообщает Прайм Крайм.