Երեւանում ԵԱՀԿ գրասենյակի ղեկավարի նախաձեռնությամբ հուլիսի 1-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն աշխատանքային ճաշ ունեցավ Հայաստանում հավատարմագրված ԵԱՀԿ անդամ պետությունների դեսպանների հետ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե հանդիպման ընթացքում ամփոփվեցին ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեյցարիայի նախագահ Դիդյե Բուրկհալտերի Հայաստան կատարած այցելության արդյունքները, քննարկվեցին ԵԱՀԿ օրակարգային հարցերը, անդրադարձ կատարվեց ԵԱՀԿ տարածաշրջանում եւ անմիջական հարեւանությամբ տեղի ունեցող զարգացումներին:
Արտգործնախարար Նալբանդյանը ներկայացրեց Հայաստանի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների համատեղ ջանքերն՝ ուղղված ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը:
Հանդիպման օրակարգում էին ԵԱՀԿ տարածաշրջանում առկա խնդիրները, դրանց հանգուցալուծման ուղիները եւ այդ գործընթացներում ԵԱՀԿ դերակատարությունը:

YEREVAN. – At the initiative of the OSCE office, an official dinner took place with the participation of Foreign Minister Edward Nalbandian and ambassadors of OSCE member states accredited in Armenia.
During the meeting, participants summed up the visit of OSCE Chairperson-in-Office Didier Burkhalter to Yerevan. They discussed the challenges on OSCE agenda as well as developments in the area adjacent to OSCE.
Minister Nalbandian briefed the participants on joint efforts of Armenia and the Minsk Group Co-Chairs into peaceful settlement of Karabakh conflict.
The participants discussed regional challenges, ways to solve them and role of OSCE in the processes.