Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը տարածաշրջանային այցի շրջանակում հուլիսի 6-ին պաշտոնական այցով կժամանի Արգենտինա: Այս մասին տեղեկացնում է terra.com կայքը:
Հաջորդ օրը Սերժ Սարգսյանին կընդունի Արգենտինայի նախագահ Քրիստինա Քիրշները: Հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն երկու երկրների հարաբերություններին վերաբերող հարցեր, ինչպես նաեւ համագործակցության մասին համաձայնագիր կստորագրվի:
Մեր երկրի ղեկավարը հանդիպումներ կունենա Արգենտինայի խորհրդարանի զույգ պալատների ներկայացուցիչների հետ:
Այցի շրջանակում նա կլինի նաեւ Բուենոս Այրեսի հայաբնակ Պալերմո շրջանում, որտեղ կմասնակցի Հայոց ցեղասպանության ապագա թանգարանի հիմնարկեքի արարողությանը:
Արգենտինայի մայրաքաղաքում Սերժ Սարգսյանը կայցելի նաեւ Հայ ներգաղթյալների հրապարակ, որը վերանվանվել է Հայոց ցեղասպանությունից մազապուրծ հայ ներգաղթյալների պատվին:

President of Armenia Serzh Sargsyan will arrive on an official visit to Argentina on Sunday within the framework of his regional visit.
The president is expected to visit Chile and Uruguay, terra.com reported.
On  Monday Sargsyan will be received by President of Argentina Cristina Fernández de Kirchner to discuss political issues and sign an agreement on cooperation.
During his trip, President Sargsyan will meet with the presidents of two chambers of Argentinean parliament Amado Boudou  and Julian Domínguez.
He will also visit Palermo district of Buenos Aires where the institutions of Armenian community are located. There he will participate in the opening of the construction of Armenian Genocide museum.
In Argentina's capital he will also visit the Square of Armenian Emigrants dedicated to the Armenian Genocide survivors.