Համաձայն ճանապարհորդներին նվիրված Expedia օնլայն ծառայությունում  հրապարակված ամենամյա հետազոտության արդյունքների՝ Գերմանիայից եւ Ավստրիայից մեկնած հանգստացողները լողափների ամենաազատամիտ այցելուներն են: Հանգստացողների մոտ 28%-ը խոստովանել են, որ գործնականում կիրառել են նուդիզմ:
Լողափին ամբողջապես մերկանալուն այդքան էլ կողմ չեն թայերը (տեղական հանգստացողների 4%), ճապոնացիnերը (2 %) եւ Հարավային Կորեայի բնակիչները (3 %): Ճապոնացիները առավել հանդուրժող են լողափին ուրիշների մերկանալուն: Սակայն լողազգեստով պառկած ճապոնացիների 72%-ի մոտ այլոց մերկությունը զզվանք չի պատճառում: Լողափին մերկանալուն քննադատաբար են մոտենում հնդիկներն ու Հոնկոնգի բնակիչները (այդ երկրների զբոսաշրջիկների 29%-ը չեն ցանկացել իրենց շուրջը տեսնել նուդիստների):
Բազի այդ, պարզվել է, որ ուժեղ սեռի ներկայացուցիչները եւս կողմ են մերկ հանգստին: Հարցված տղամարդկանց 18%-ը լողափին մերկացել է: Կանանց շրջանում այս թիվը ավելի համեստ է, ընդամենը՝ 6%:
Առանց կրծքալի արեւայրուքի ամենահավատարիմ երկրպագուհիները Ավստրիայից են (49%), Իսպանիայից (42%) եւ Գերմանիայից (39%): Ընդհանուր առմամբ, բոլոր երկրների հանգստացողների 12% կանայք նշել են, որ լողափին գերադասում են հանգստանալ առանց լողազգեստի վերին հատվածի, հաղորդում է Lenta.ru-ն:

Отдыхающие из Германии и Австрии оказались самыми раскрепощенными посетителями пляжа, согласно результатам ежегодного исследования, опубликованного онлайн-сервисом для путешественников Expedia. Около 28 процентов отпускников из этих стран признались, что практиковали нудизм.
Наименее склонными к полному обнажению на пляже оказались тайцы (4 процента местных отдыхающих), японцы (2 процента) и жители Южной Кореи (3 процента). Однако именно японцы толерантнее всех относятся к чужой наготе на пляже: у 72 процентов респондентов лежащие в шезлонгах голые люди не вызывают отторжения. Более терпимыми к пляжному эксгибиционизму оказались лишь испанцы (74 процента опрошенных). Зато склонны осуждать ближних индийцы и жители Гонконга (не желают видеть нудистов вокруг себя 29 процентов туристов из этих стран).
Кроме того, выяснилось, что нудизм чаще практикуют представители сильного пола — обнажались на пляже 18 процентов опрошенных мужчин. Среди женщин эта цифра значительно скромнее — всего 6 процентов.
Самыми преданными поклонницами загара топлес оказались туристки из Австрии (49 процентов), Испании (42 процента) и Германии (39 процентов). В общей сложности 12 процентов отпускниц из всех стран отметили, что пренебрегают на пляже верхней частью бикини, сообщает Лента.Ру