Investigation Discovery արբանյակային հեռուստաալիքին տուգանել են 171 հազար դոլարի չափով՝ մինչեւ ժամը 21:00-ն կին-մարդասպանների մասին փաստագրական սերիալ ցուցադրելու համար: Այս մասին տեղեկացնում է BBC-ն:
Բրիտանական հաղորդակցության ոլորտի կարգավորող Ofcom-ի հայտարարությունում ասվում է, որ սերիալը պարունակում է «կտտանքների եւ սպանության վառ եւ ցնցող տեսարաններ»: Մասնավորապես, սերիալում մարդկանց մուրճով հարվածում են, կտրում, էլեկտրականությամբ տանջում, նաեւ սղոցով դիակների անդանահատման տեսարաններ են ցուցադրվում: Gazeta.ru-ի փոխանցմամբ, կազմակերպությունը կարծում է, որ այդ կարող է վնաս հասցնել անչափահաս հեռուստադիտողներին:
Ofcom-ի տվյալներով, Investigation Discovery-ն «Կին մարդասպանների» ութ մաս ցուցադրել է 2013 թվականի օգոստոսի 16-ին, 18-ին եւ 20-ին՝ դպրոցական արձակուրդի օրերին, առավոտյան եւ ցերեկային ժամերի:
Discovery Communications Europe ընկերությունը, որին պատկանում է Investigation Discovery-ն, ներողություն է խնդրել կատարվածի համար եւ վստահեցրել, որ սերիալն այսուհետ հեռարձակվելու է գիշերային ժամերի:

Спутниковый телеканал Investigation Discovery оштрафовали на $171 тыс. за документальный сериал о женщинах-убийцах, показанный до 21:00, сообщает BBC.
В заявлении британского регулятора сферы коммуникации Ofcom говорится, что сериал содержит «яркую и шокирующую реконструкцию пыток, увечий и убийств». В частности, в сериале людей бьют молотком, режут, подвергают пыткам электричеством и наказанию розгами, демонстрируется также расчленение трупа циркулярной пилой. По мнению организации, это может нанести вред несовершеннолетним телезрителям, передает Gazeta.ru
По данным Ofcom, Investigation Discovery показал восемь эпизодов «Женщин-убийц» в утреннее и дневное время во время школьных каникул 16, 18 и 20 августа 2013 года.
Компания Discovery Communications Europe, владеющая каналом Investigation Discovery, извинилась за инцидент и уверила, что сериал будет впредь транслироваться в ночное время.