Ամերիկյան Քալիֆորնիա նահանգի Սթոքթոն քաղաքում սպանվել են բանկ կողոպտող երկու հանցագործները եւ մեկ պատանդ: Այս մասին տեղեկացնում է Газета.Ру-ն՝ հղում կատարելով Fox News-ին:
Սթոքթոնում բանկի կողոպուտի ժամանակ ֆինանսական կառույցի երկու աշխատակիցներ պատանդառվել են հանցագործների կողմից: Կողոպուտից հետո շուրջ 45 րոպե նրանց հետապնդել են:
Փոխհրաձգության արդյունքում պատանդներից մեկը վիրավորվել է: Հանցագործները տեղում սպանվել են, իսկ հրազենային վնասվածք ստացած բանկի աշխատակիցը հինգշաբթի մահացել է հիվանդանոցում:

В штате Калифорния в городе Стоктон были убиты двое грабителей банка и один заложник, сообщает Газета.Ру со ссылкой на Fox News.
В результате ограбления банка в городе Стоктон двое человек, работников банка, оказались в заложниках у преступников. За ограблением последовала погоня, которая длилась около 45 минут.
В результате перестрелки, последовавшей за погоней, один из заложников получил ранение. Грабители были убиты на месте, получивший огнестрельное ранение заложник скончался в четверг в больнице.