Իսպանացի զույգին Կոլոմբիայում բռնել են երկրից նորածնի դուրս բերելու փորձի համար։ Նրանց կասկածում են իսկական ծնողներից երեխային գնելու մեջ, ուրբաթ հայտնել են հարավամերիկյան երկրի միգրացիոն իշխանությունները։
Խոսքը 45 տարեկան տղամարդու եւ 42 տարեկան կնոջ մասին է, որոնք փորձում էին Բոգոտայից Մադրիդ թռչել երեխայի հետ, փոխանցում է La Segunda-ն։
Ըստ իշխանությունների՝ երեխայի համար ծնողներին վճարվել է 18 հազար եվրո, եւս 1,2 հազար եվրո տվել են բժշկին, որը հանդես էր եկել միջնորդի դերում։
Այժմ իսպանացիներին երեխաների առեւտրի մեղադրանք է ներկայացվել։ Երեխան ջրազրկված վիճակում էր, այժմ նրան տեղափոխել են հիվանդանոց, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
2013թ. Կոլոմբիայի միգրացիոն իշխանությունները կեղծ փաստաթղթերով երեխաների տեղափոխման 48 փորձ են կանխարգելել, իսկ ընթացիկ տարում՝ 36։

Испанская пара была задержана в Колумбии при попытке вывоза из страны младенца, испанцев подозревают в покупке этого ребенка у его настоящих родителей, сообщили в пятницу миграционные власти южноамериканской страны.
Речь идет о гражданине Испании в возрасте 45 лет и испанке 42 лет, которые пытались вылететь в Мадрид из международного аэропорта Боготы вместе с ребенком, сообщает La Segunda. По данным властей, за ребенка они заплатили его родителям 18 тысяч евро, еще 1,2 тысячи евро были отданы врачу, выступившему посредником в сделке. Теперь испанцам будет предъявлено обвинение в торговле детьми, то же самое обвинение ждет родителей малыша, договорившихся о его продаже по интернету. Младенец находился в состоянии обезвоживания, сейчас он помещен в госпиталь, передает РИА Новости.
В 2013 году миграционные власти Колумбии предотвратили 48 попыток вывоза детей по фальшивым документам, а с начала текущего года число таких предотвращенных случаев составило 36.