Տաջիկստանը սահմանափակել է «Օդնոկլասնիկի»-ի հասանելիությունը, շաբաթ առավոտվանից սոցցանցը հասանելի չէ «Սատուրն Օնլայն», «Վավիլոն Տ», «Մեգաֆոն Տաջիկստան», «Տելեկոմ տեխնոլոջի» եւ «Tcell» փրովայդերների բաժանորդների համար:
Տաջիկստանի ինտերնետ-փրովայդերների միության նախագահ Ասոմիդին Աթոեւը լրագրողներին հայտնել է, որ կարող է վիճակը բացատրել միայն հաջորդ շաբաթվա սկզբին, քանի որ պետական կարգավորող կապի ծառայությունում այսօր ոչ աշխատանքային օր է, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Հունիսի 9-ից Տաջիկստանում սահմանափակված է նաեւ Youtube-ի հասանելիությունը՝ չնայած Կապի ծառայությունում հերքել են արգելափակելու փաստը: Հունիսի 9-ից Տաջիկստանում սահմանափակվել էր Youtube-ը, թեեւ կապի ծառայությունում հերքել էին արգելափակման փաստը։
Կայքն արգելափակումից հանվել էր հունիսիի 16-ին։ Տաջիկստանում պարբերաբար արգելափակվում են YouTube-ը եւ այլ կայքեր, որոնցում կառավարության քննադատությամբ նյութեր կան:

Таджикские провайдеры ограничили доступ к «Одноклассникам», так с утра субботы нет доступа к данной соцсети у клиентов провайдеров «Сатурн Онлайн», «Вавилон Т», «Мегафон Таджикистан», «Телеком Технолоджи» и «Tcell».
Глава ассоциации интернет-провайдеров Таджикистана Асомиддин Атоев сообщил журналистам, что может прояснить ситуацию только в начале следующей недели, так как у госрегулятора — Службы связи - сегодня выходной день, передает РИА Новости
С 9 июня в Таджикистане ограничен доступ к видеохостингу Youtube, хотя в Службе связи опровергли факт блокировки. Сайт был разблокирован 16 июня. В Таджикистане периодически закрывается доступ к YouTube и определенным сайтам, в которых проявляются материалы с критикой правительства.