Apple-ի ավելի քան 20 000 աշխատակիցներ կոլեկտիվ հայց են ներկայացրել, որով գործատուին մեղադրում են աշխատավարձի երկօրյա ուշացման եւ ճաշի ընդմիջումների ոչ պարբերական բնույթի համար:
Սկզբնապես հայց են ներկայացրել ձեռնարկության ընդամենը չորս աշխատակիցներ, սակայն ավելի ուշ դատարանը ստիպված է եղել դրան հավաքական հայցի կարգավիճակ տալ, քանի որ միացել է եւս 20 հազար մարդ:
Հայցում օրինակ է բերվում, որ ընկերության աշխատակիցներից մեկը ստիպված է եղել 5 ժամ աշխատել՝ առանց ընդմիջման: Բացի դրանից, հայցվորները բողոքում են, որ որոշ օրերի ճաշն ընդհանրապես չի մատուցվում ողջ օրվա ընթացքում, որը կոպիտ կերպով խախտում է իրենց իրավունքները: Apple-ի աշխատակիցները նաեւ հիշել են մի դեպք, երբ երկու օրով ուշացրել էին իրենց աշխատավարձը, փոխանցում է Informing-ը:

Более 20 тысяч сотрудников компании Apple оформили коллективный иск, в котором обвинили своего работодателя в двухдневной задержке зарплаты и нерегулярных перерывах на обед.
Изначально иск подали всего 4 работника корпорации, однако позже суд был вынужден присвоить ему статус коллективного, так как к нему присоединились еще 20 тысяч человек.
В иске наводятся примеры, когда один из сотрудников компании был вынужден трудиться на протяжении 5 часов без обеденного перерыва. Кроме того, истцы жалуются, что в некоторые дни обеды не подаются на протяжении всего дня, что грубым образом нарушает их права. Также работники Apple припомнили случай, когда им на два дня задержали зарплату, сообщает Informing