Մալիում կործանված ինքնաթիռում է եղել նաեւ Կուբայի հեղափոխության առաջնորդ Ֆիդել Կաստրոյի զարմուհին՝ Մարիելը, ինչպես նաեւ ֆրանսիացի երկու պաշտոնյա: Այս մասին նշված է Ուագադուգու օդանավակայանի Facebook-ի էջում:
Gazeta.ru-ի փոխանցմամբ, Մարիել Կաստրոն Կուբայի սեռական դաստիարակության ազգային կենտրոնի (CENESEX) տնօրենն է, ինչպես նաեւ Կուբայում ոչ ավանդական սեռական կողմնորոշում ունեցողների շարժման ակտիվիստ:
Air Algerie ավիաընկերության ինքնաթիռը կործանվել է հինգշաբթի: Նախնական տեղեկություններով, այն ընկել է Նիգերի մայրաքաղաքի մոտակայքում, սակայն ավելի ուշ տեղեկություն տարածվեց, որ ինքնաթիռը գտել են Մալիի հյուսիս-արեւելքում: Օդանավում 116 մարդ է եղել, նրանց թվում՝ նաեւ Ուկրաինայի քաղաքացիներ:

На борту разбившегося в Мали самолета находилась племянница лидера Кубинской революции Фиделя Кастро Мариэла, а также две французских чиновницы. Об этом сообщается на странице аэропорта Уагадугу в Facebook.
Мариэла Кастро является директором Кубинского национального центра сексуального образования (CENESEX) в Гаване, а также активистом ЛГБТ-движения Кубы, передает Gazeta.ru.
Авиалайнер компании Air Algerie разбился в четверг, по первоначальным данным, он упал рядом со столицей Нигера, позднее появилась информация, что обломки самолета найдены на северо-востоке Мали. На борту находились 116 человек, среди них были граждане Украины.