Սոցցանցերի օգտագործումը մարդկանց դարձնում է դժբախտ ու նախանձող: Այդ մասին հաղորդդում է «Sky News»-ը՝ վկայակոչելով սոցհետազոտությունը, որն անցկացվել է «Scope» բարեգործական կազմակերպության կողմից:
Հարցումը ցույց է տալիս, որ սոցիալ մեդիայում մյուսների հետ շփումից հետո օգտատերերի մոտ երկու երրորդ մասն իրեն դժբախտ ու միայնակ է զգում: Իսկ 1500 հարցվողների կեսը խոստովանել է, որ իրեն գրավիչ չի համարում:
Բացի այդ հարցվողների մեծ մասը խոստովանել է, որ սոցցանցերից կախվածություն ունի, ուրախ կլիներ ավելի քիչ ժամանակ անցկացնել այնտեղ, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Հետազոտությունը նաեւ ցույց է տալիս, որ օգտատերերի մի մասին զայրացնում է, երբ զրուցակիցն ուղարկում է «չափից ավել անձնական կամ հուզական բնույթի» հաղորդագրություն:
«Մարդիկ չափից ավել ժամանակ են անցկացնում համացանցում: Հաճախ հանգեցնում է նրան, որ սկսում են զայրանալ ու իրենց տգեղ համարել: Մարդիկ պարզապես պետք է դադար տան «թվայնացված թմրամոլությունում»,- նշում է «Scope» ներկայացուցիչը:

Использование соцсетей делает людей несчастнее и завистливее. Об этом сообщает Sky News со ссылкой на социсследование, проведенное благотворительной организацией Scope.
Опрос показал, что после общения с другими пользователями в социальных медиа,  почти две трети  респондентов чувствуют себя несчастными и одинокими.  А половина из 1500 опрошенных призналась, что ощущают собственную непривлекательность.
Помимо этого, большая часть опрошенных призналась, что имеет зависимость от социальных сетей и была бы рада использовать их в меньшем объеме, передает РИА Новости.
Также результаты исследования показывают, что половину пользователей раздражает, когда собеседник отправляет им сообщения «слишком личного» и эмоционального характера.
«Люди тратят слишком много времени в интернете. Часто это приводит к тому, что они начинают раздражаться и чувствовать себя уродливыми. Людям просто нужно сделать перерыв в «цифровой наркомании», — говорит представитель Scope.