Գրոհայինները, ովքեր,ենթադրաբար, պատկանում են «Բոկո Հարամ» իսլամիստական խմբավորմանը, հարձակվել են Կամերունի հյուսիսում գտնվող քաղաքների մեկի վրա: Լրատվամիջոցների տվյալներով՝ նրանք առեւանգել են երկրի փոխվարչապետ Ամադու Ալիի կնոջը, հաղորդում է «Ռոսբալտը»:
Հաղորդագրությունն այս մասին, վկայակոչելով ազգային զինված ուժերի հրամանատարությանը, տարածել է «Reuters» գործակալությունը: Միջադեպի մանրամասներն այս պահին չեն հստակեցվում:
«Բոկո Հարամն» արմատական իսլամիստական խմբավորում է, ակտիվորեն գործում է Նիգերիայում: Նրա գրոհայինները դեմ են կրթության արեւմտյան մոդելին եւ պայքարում են երկրում շարիաթի սահմանման համար:

Боевики, предположительно, принадлежащие исламистской группировке «Боко Харам», атаковали один из городов на севере Камеруна. По данным СМИ, они похитили жену вице-премьера страны Амаду Али, сообщает Росбалт
Сообщение об этом, ссылаясь на командование национальных вооруженных сил, распространило агентство Reuters. Подробности инцидента в настоящее время уточняются.
«Боко Харам» — радикальная исламистская группировка, активно действующая в Нигерии. Ее боевики выступают против западной модели образования и добиваются введения шариата по всей стране.