Հյուսիսային իռլանդիայում ճահճում լողալու 10-րդ առաջնությունն է անցկացվել: Դանգոնոնից ոչ հեռու գտնվող Peatlands այգում մրցույթի մասնակից են դարձել 30 մարդ, այդ թվում՝ երկու ամերիկացիներ, հաղորդում է Gazeta.ru-ն՝ վկայակոչելով Belfast Telegraph-ին:
Ինչպես նշվում է, Bog Snorkelling Championships-ը հյուսիսիռլանդական ամռան ամենագլխավոր իրադարձություններից մեկն է: Մարզիկներից պահանջվում է լողալ ճահճում դիմակի, շնչառական խողովակի եւ մաշկաթաթի օգնությամբ: Որեւէ այլ լողաոճ կիրառել չի թույլատրվում:
«Մթնոլորտը ցնցող էր», - հայտարարել է մրցության կազմակերպիչ Քոլին Գեյթսը: Նրա խոսքով՝ վատ եղանակի պատճառով հանդիսատեսը նախորդ առաջնությունների համեմատությամբ այդքան էլ շատ չէր:

Десятый чемпионат по плаванию в болоте прошел в Северной Ирландии. Участниками состязания в Peatlands Park недалеко от Данганнона стали около 30 человек, в том числе два американца, сообщает Газета.Ру со ссылкой на Belfast Telegraph.
Как отмечается, Bog Snorkelling Championships является одним из главных событий североирландского лета. От спортсменов требуется проплыть по болоту с помощью маски, дыхательной трубки и ласт. Какой-либо стиль плавания при этом использовать нельзя.
«Атмосфера была потрясающая», – заявил организатор состязаний Колин Гейтс. По его словам, из-за плохой погоды зрителей пришло не так много по сравнению с предыдущими чемпионатами.