Կանադայի աշխատանքի եւ սոցիալական զարգացման, մշակութային բազմազանության նախարար, Համայնքների պալատի անդամ Ջեյսոն Քեննիի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 30-ին, 2014 թ. այցելեց Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, Ջեյսոն Քեննին ծաղկեպսակ դրեց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին, այնուհետեւ Կանադայից ժամանած պատվիրակությունը ծաղիկներ դրեց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ եւ մեկ րոպե լռությամբ հարգեց անմեղ զոհերի հիշատակը:
Հյուրերը շրջայց կատարեցին Հուշապատի մոտ, այնուհետեւ պատվիրակությունը ծանոթացավ Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավոր ցուցադրության հետ:

The delegation headed by the Canadian Minister of Employment and Social Development and Minister for Multiculturalism, member of the House of Commons Jason Kenney visited Memorial to the Armenian Genocide victims on Wednesday.
Jason Kenney laid a wreath at the memorial of the Armenian Genocide victims. The Canadian delegation put flowers at the Eternal Fire and honored the memory of the innocent victims with a minute of silence, Armenian Genocide Museum-Institute reported.
Guests also visited the Memorial Wall and got acquainted with the temporary exhibition which represents the story of the Armenian Genocide.