ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանը մի քանի տասնյակ քաղաքացիների հետ այսօր՝ օգոստոսի 14-ին, նախագահական նստավայրում նամակ հանձնեց, որով պահանջում էր Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը։
«Անաչառ գնահատական տվեք Ձեր ձախողումներին եւ հաշվի առեք, որ նման իրավիճակներում աշխարհի բոլոր երկրներում քաղաքական ուժերը հրաժարական են տալիս։ Մեր հրապարակային այս քայլով կամենում ենք, որ կատարեք միակ ողջախոհ քայլը, այն է՝ հրաժարվեք իշխանությունից»,- NEWS.am-ի թղթակցին ասաց Պարույր Հայրիկյանը։
ԱԻՄ-ականները նշեցին, որ նամակը հանձնում են այսօր, երբ նախագահն արձակուրդում է, քանի որ միեւնույնն է՝ Սերժ Սարգսյանն իրենց չէր ընդունելու: Առաջիկայում Պարույր Հայրիկյանն ու իր համախոհները պատրաստվում են բողոքի ակցիաներ անցկացնել, իսկ ԱԻՄ առաջնորդը գուցե հացադուլ սկսի:
Նշենք, որ նմանատիպ «հրաժարական տալու բարեկամական պահանջով» ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանը իր համախոհների հետ միասին նախագահի նամակների բաժին նստավայր հանձնել էին հուլիսի 22-ին, որը մնացել էր անարձագանք։

YEREVAN. – Armenia’s opposition National Self-Determination Union (NSU) Chairman, ex-presidential candidate Paruyr Hayrikyan, together with several dozen citizens, on Thursday submitted a letter to the Office of the President, demanding President Serzh Sargsyan’s resignation.
“With this public step of ours, we want you [President Sargsyan] to take the sole reasonable step; that is, give up power,” Hayrikyan told Armenian News-NEWS.am, addressing the President.
The NSU members noted that they are submitting the letter on Thursday, when the President is on vacation, since Sargsyan would not receive them in any case.
Paruyr Hayrikyan and his supporters are preparing to hold protests in the future, and the NSU leader said he may even start a hunger strike.