Հայաստանը մասնակցում է Իրանի Կարճամետրաժ ֆիլմերի միջազգային 31-րդ փառատոնին, որը Թեհրանում բացվել է հոկտեմբերի 14-ին եւ կշարունակվի մինչեւ հոկտեմբերի 20-ը:
Իրանի «Press TV» անգլալեզու հեռուստաալիքը հայտնում է, որ այս տարի ներկայացվել է շուրջ 1200 աշխատանք՝արտասահմանյան 74 երկրներից: Հայտերը ներկայացվել են Իտալիայից, Ֆրանսիայից, Հունաստանից, Բելգիայից, Ռումինիայից, Գերմանիայից, Պորտուգալիայից, Ավստրիայից, Դանիայից, Թայվանից, Բահրեյնից, Թուրքիայից, Հայաստանից, Բրազիլիայից, Մեքսիկայից եւ Եգիպտոսից:
Ֆրանսիայից ստացվել է ֆիլմերի ամենամեծ քանակությունը՝ 245: ԱՄՆ-ից եւ Կանադայից ռեժիսորների շուրջ 10 աշխատանք ընդգրկվել են փառատոնի միջազգային բաժնի ցուցադրությունների ցանկում:

Армения принимает участие в 31-ом Иранском международном фестивале короткометражных фильмов, который открылся в Тегеране 14 октября. Фестиваль продлится до 20 октября.
Как сообщает иранский англоязычный телеканал «Press TV», в этом году было представлено более 1200 работ из 74 зарубежных стран. Заявки были получены из Италии, Франции, Греции, Бельгии, Румынии, Германии, Португалии, Австрии, Дании, Тайваня, Бахрейна, Турции, Армении, Бразилии, Мексики и Египта.
Из Франции поступило наибольшее количество фильмов – 245. Около 10 работ режиссеров из США и Канады вошли в список показов в международной секции фестиваля.