Facebook-ը սոցիալական ցանցը մտադիր է ռուսական շուկայում դառնալ առաջատար, հայտնում է Russian Today-ը՝ մեջբերելով Եվրոպայում զարգացման համար պատասխանատու Ժուլիեն Կորդոնյուի ընկերության ներկայացուցչին:
Facebook-ը կարծում է, որ Ռուսաստանում վերջինիս ժողովրդականության աճին կնպաստի ռուս ծրագրավորողների ստեղծած հավելվածների թվի աճը, որոնք կներգրավեն նոր օգտատերերի:
«Երբ մենք առաջին անգամ Մարկ Ցուկերբերգի հետո եկանք Մոսկվա, Ռուսաստանում մենք ունեինք միայն մի ընկերություն: Այդ ուղեւորությունից մեկ տարի անց Facebook-ի համար ռուս ծրագրավորողների «ցունամի» դիտարկեցինք», - ասել է Կորդոնյուն:

Социальная сеть Facebook намерена стать лидером на российском рынке, сообщает Russian Today, цитируя представителя компании Жюльена Кордоню, отвечающего за развитие в Европе.
Facebook считает, что росту её популярности в России будет способствовать увеличение числа приложений от российских разработчиков, которые привлекут новых пользователей.
«Когда мы первый раз приехали в Москву с Марком Цукербергом, у нас была только одна компания из России. Через год после этой поездки мы наблюдали «цунами» российских разработчиков для Facebook», - сказал Кордоню.
«Мы говорим разработчикам: Facebook поможет вам выйти на глобальный рынок. С «ВКонтакте» вы короли в России, но американских игроков там вы не получите», - пояснил он.