Նախնական տվյալով՝ 104 մարդ է զոհվել Պակիստանի Փեշավար քաղաքի ռազմական ուսումնարարանի վրա գրոհայինների հարձակման ժամանակ, գրում է Dawn-ը՝ վկայակոչելով Խայբեր-Փախթունխվա նահանգի գլխավոր նախարար Փերվեզ  Խաթաքին:
Ըստ թերթի զոհվել է 84 երեխա:
«Թալիբան» շարժման գրոհայինները դեկտեմբերի 16-ին գրավել են Պակիստանի Փեշավար քաղաքի ռազմական ուսումնարարանը:
Շենքում կարող են 500 աշակերտներ եւ ուսուցիչներ գտնվել: Ըստ որոշ տվյալների՝ բոլոր մահապարտների վրա մահապարտների գոտիներ են եղել, նրանցից մեկը պայթեցրել է իրեն, «Ռիա Նովոստին»:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ մեծ թվով աշակերտներ եւ ուսուցիչներ ազատվել են, ուժայինների գործողությունը շարունակվում է, բանակը փորձում է վերահսկել իրավիճակը:

По предварительным данным, 104 человека погибли в результате нападения боевиков на военное училище в пакистанском городе Пешавар. Об этом сообщает издание Dawn со ссылкой на главного министра провинции Хайбер-Пахтунхва Первеза Хаттака.
По данным газеты, среди погибших 84 ребенка.
Боевики движения «Талибан» 16 декабря захватили военное училище в пакистанском в городе Пешавар на северо-западе Пакистана. В здании могут находиться 500 учеников и учителей. По некоторым данным, на всех боевиках были пояса со взрывчаткой, один из них подорвал себя, сообщает РИА Новости.
Ранее сообщалось, что большое число учащихся и учителей освобождены, операция силовиков продолжается, армия пытается взять ситуацию под контроль.