Beeline-ի նախաձեռնությամբ «Նագաշյան Մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնում իրականացվեց «Նամակ Ձմեռ պապիկին» միջոցառումը։ Beeline աշխատակիցներն՝ ի դեմս Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինի, սեփական միջոցներով երեխաների համար կազմակերպեցին ամանորյա միջոցառում՝ ուրախացնելով երեխաներին նվերներով, տոնական տորթով, քաղցրավենիքով եւ իրականցրեցին նրանց այս տարվա ցանկությունը՝ հնարավորություն ընձեռելով տոնական հանգիստն անցկացնել Ծաղկաձորում։
«Երեխաների կողմից ամենասիրված տոնի նախաշեմին, մեզնից յուրաքանչյուրը փորձում է նրանց պարգեւել իսկական հեքիաթ, բարձր տրամադրություն եւ վառ զգացողություն։ Այս երեխաների ամենամեծ ցանկությունն այն էր, որ նրանք իրենց տոնական հանգիստն անցկացնեին Ծաղկաձորում, եւ մենք, մեր աշխատակիցների հետ համատեղ իրականություն դարձրեցինք նրանց վաղեմի երազանքը եւ պարգեւեցինք երեխաներին հույս եւ հավատ, մարդկային հոգատարություն եւ բարություն՝ դարձնելով նրանց կյանքն ավելի լավը», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ես անչափ շնորհակալ եմ Beeline-ի աշխատակիցներին մեր սաներին այս հրաշալի տոնը պարգեւելու համար։ Արդեն երրորդ տարին է, ինչ Beeline–ը մեզ աջակցում է ամանորյա միջոցառման իրականացման գործում։ Ավելին, մենք զգում ենք այս ընկերության սերն ու հոգատարությունը ոչ միայն տոնական օրերին, քանի որ այս ընկերությունը ցուցաբերում է շարունակական հոգատարություն ողջ տարվա ընթացքում»,– նշեց «Նագաշյան Մանուկների տուն» Երեխաների աջակցության կենտրոնի տնօրեն Միհրան Միրիջանյանը:
Նշենք, որ սա առաջին բարեգործական ակցիան չէ, որ իրականացվում է Beeline-ի կողմից «Նագաշյան Մանուկների տան» սաների համար։ Ընկերության աջակցության շնորհիվ 2012թ–ից մինչ այսօր կենտրոնի սաները օգտվում են Hi-Line ինտերնետից, ինչպես նաեւ իրականացվել են բարեկարգման աշխատանքներ:

При содействии Beeline в центре поддержки детей «Детский дом Нагашян» прошла новогодняя акция «Письмо Деду Морозу». Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе компании, сотрудники Beeline во главе с генеральным директором Андреем Пятахиным сегодня посетили детский дом и организовали настоящий новогодний праздник с большим праздничным тортом и сладостями для детей. В качестве главного подарка воспитанницы центра получили путевку на новогодний отдых в Цахкадзоре.
«В преддверии самого любимого детского праздника, каждый из нас пытается подарить детям настоящую сказку, праздничное настроение и исполнение желаний. Для воспитанниц центра самым большим желанием было провести новогодние каникулы в Цахкадзоре. Коллектив Beeline сплотился и осуществил эту детскую мечту, подарив юным воспитанницам центра еще больше надежды, веры в человеческую доброту и сделал их жизнь еще лучше», — отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Я благодарен сотрудникам Beeline, подарившим нашим воспитанникам праздник. Уже третий год компания оказывает нам помощь в организации празднования Нового Года. Мы чувствуем любовь и заботу большой компании не только в новогодние дни. Компания внимательна также к нашим повседневным нуждам и помогает нам в наших усилиях сделать жизнь детей лучше», — сказал гиректор Центра поддержки детей «Нагашян» Мигран Мириджанян.
Отметим, что это не первая благотворительная акция, которую проводит Beeline совместно с Центром поддержки детей «Нагашян». С 2012-го года по сей день воспитанники детского дома получают доступ к широкополосному интернету Beeline, компания также помогла благоустроить территорию детского дома.