Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 12-ին ընդունել է հանրապետության պաշտպանության բանակի մի շարք զորամասերի եւ զորամիավորումների նորանշանակ հրամանատարների:
Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր հրամանատարը շնորհավորել է ներկաներին, մաղթել նրանց խաղաղ եւ արդյունավետ ծառայություն:
Նախագահը նշել է, որ պաշտպանության բանակը հանդիսանում է երկրի անկախության եւ անվտանգության կարեւորագույն երաշխավորը, եւ այսուհետ եւս կարվի հնարավորը նրա մարտունակության շարունակական բարձրացման համար: Հանդիպմանը մասնակցել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը:

On 12 July President of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Bako Sahakyan received the newly-appointed commanders of several military divisions and units of the NKR Defense Army.
The Supreme Commander-in-Chief of the NKR armed forces congratulated the attendees and wished them peaceful and efficient service.
The President noted that the defense army is the most important guarantor of the country’s independence and security. He added that everything possible would be done for enhancing its efficiency.