Տեսանյութը՝ Ազատություն ռադիոկայանի ուղիղ եթերից
Գյումրեցի ընտանիքի 6 անդամներին սպանելու մեջ կասկածվող Վալերի Պերմյակովին հայկական կողմին հանձնելու պահանջով այսօր՝ հունվարի 14-ին Գյումրիում ավտոերթի մասնակիցները Գյումրիում ՌԴ հյուպատոսարանից  շարժվեցին դեպի մարզպետարան, որտեղ վիճաբանություն եւ քաշքշուկ տեղի ունեցավ ակցիայի մասնակիցների եւ ոստիկանների միջեւ:
Գյումրիում NEWS.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ ոստիկանները փակել էին մարզպետարանի մուտքը՝ ակտիվիստներին թույլ չտալով մոտենալ շենքին եւ պատուհանին փակցնել իրենց պաստառները, որոնցից մեկի վրա գրված էր «Кошкин дом в Армении»:
Երթի մասնակիցները փորձում էին պաստառները փակցնել, սակայն ոստիկանները պոկում էին դրանք:
Մինչեւ այդ վիճաբանեցին ակցիայի մասնակիցներից Արթուր Ստեփանյանը եւ Շիրակի ոստիկանապետ Վարդան Նադարյանը: Քաղաքացին ոստիկանապետին մեղադրում էր, որ վերջինը տեսել է, թե ինչպես է ոստիկանը հարվածում իրեն եւ չի միջամտել, սակայն ոստիկանապետը պնդում էր, որ ինքը ոչինչ չի տեսել:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ հունվարի 12-ին Գյումրիի Մյասնիկյան փողոցի տներից մեկում ընտանիքի 6 անդամներին գտել են սպանված: Նրանց վրա հրազենային վնասվածքներ են եղել: Սպանվածներից հինգը չափահաս են եղել, մեկը՝ մանկահասակ երեխա: Սպանության հիմնական կասկածյալը ռուս զինվորական Վալերի Պավելի Պերմյակովն է: Նրան հայտնաբերել են հայ-թուրքական սահմանի մոտ: Որոշվել է, որ Պերմյակովի գործը կքննի ռուսական կողմը:

GYMURI. – The participants of a rally demanding that Russian soldier Valery Permyakov be handed over to the Armenian law enforcement agencies, marched to Shirak governor's office.
A scuffle between the protesters and police officers broke out near the building, the Armenian News-NEWS.am correspondent reports from Gyumri.
The officers blocked the building's entrance not allowing protesters come up. The protesters tried to hang posters on the building, but their actions were blocked by police.
Six members of the Avetisyan family were shot dead and the six-month-old baby was wounded in their house in Gyumri on Monday. Valery Permyakov, a serviceman of the city’s Russian 102nd Military Base, is the main suspect in this crime. Permyakov was later apprehended by the Russian border guards near the Armenian-Turkish border. It was decided that the Russian side will investigate Permyakov’s case.