«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման ներկայացուցիչները սպառնում են Twitter-ի համահիմնադիրներից Ջեկ Դորսիին։ Այս մասին գրում է NBC News-ը։
Նշվում է, որ գրոհայինները կոտրել են Pastebin կայքը, որը ծառայում էր ծրագրային կոդի ֆրագմենտների փոխանակման համար։ Կայքի գլխավոր էջում ցանցահենները տեղադրել են Դորսիի լուսանկարը եւ խմբավորման խորհրդանիշը «Մենք միշտ վերադառնում ենք» մակագրությամբ։
Այս պահին իրավապահները հետաքննում են սպառնալիքները, գրում է Gazeta-ն։
Ավելի վաղ Twitter սոցիալական կայքի գլխավոր տնօրենը Դիք Կոստոլոն հայտնել էր, որ ինքը եւ իր աշխատակիցները սպառնալիքներ են ստացել «Իսլամական պետության» գրոհայինների կողմից։

Представители террористической группировки «Исламское государство» угрожают со-основателю Twitter Джеку Дорси. Об этом сообщает NBC News.
Отмечается, что боевики взломали портал Pastebin, который служит для хранения и обмена фрагментов программного кода. На главную страницу портала хакеры выставили фотографию Дорси, а также символику группировки с надписью «Мы всегда возвращаемся».
В настоящее время правоохранительные органы расследуют угрозы, передает Gazeta
Ранее генеральный директор социальной сети Twitter Дик Костоло заявил, что он и его сотрудники получали угрозы от террористической группировки «Исламское государство».
В 2014 году Верховный суд признал «Исламское государство» террористической организацией, деятельность которой на территории страны официально запрещена.