Ապրիլի 21-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար ԿարենՄիրզոյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած «Եվրոպայի ժողովրդավարական երիտասարդական համայնք» (DEMYC) կազմակերպության նախագահԽավիեր Ուրտադո Միրային։
Արտաքին գործերի նախարարն ողջունել է Խավիեր Ուրտադո Միրայի այցը ԼՂՀ՝ Արցախի եւ Եվրոպայի միջեւ կապերի շարունակական ամրապնդման ու զարգացման համատեքստում:
Կարեն Միրզոյանը հույս է հայտնել, որ Արցախի երիտասարդական կառույցները կներգրավվեն երիտասարդությանշահերը խթանելու նպատակով հարցերի լայն շրջանակ ներառող միջազգային համագործակցության մեջ՝ անկախ իրենցբնակության երկրի կարգավիճակից:
Հանդիպման ընթացքում հյուրի խնդրանքով Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է ԼՂՀ արտաքին քաղաքական օրակարգիմի շարք հարցեր:

STEPANAKERT. – Minister of Foreign Affairs of the Nagorno- Karabakh Republic Karen Mirzoyan received Chairman of the organization the Democrat Youth Community of Europe (DEMYC) Javier Hurtado Mira, who is on a visit to Artsakh.
The Foreign Minister welcomed the visit of Javier Hurtado Mira to the NKR in the context of consistent consolidation and development of relations between Artsakh and Europe.
Karen Mirzoyan expressed hope that the youth structures of Artsakh would be involved in international cooperation on a wide range of issues in order to promote the interests of young people, regardless of the status of the country of their residence.
During the meeting, at the request of the guest, Karen Mirzoyan presented a range of issues of the NKR foreign policy agenda.