Ապրիլի 21-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար ԿարենՄիրզոյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած «Եվրոպայի ժողովրդավարական երիտասարդական համայնք» (DEMYC) կազմակերպության նախագահԽավիեր Ուրտադո Միրային։
Արտաքին գործերի նախարարն ողջունել է Խավիեր Ուրտադո Միրայի այցը ԼՂՀ՝ Արցախի եւ Եվրոպայի միջեւ կապերի շարունակական ամրապնդման ու զարգացման համատեքստում:
Կարեն Միրզոյանը հույս է հայտնել, որ Արցախի երիտասարդական կառույցները կներգրավվեն երիտասարդությանշահերը խթանելու նպատակով հարցերի լայն շրջանակ ներառող միջազգային համագործակցության մեջ՝ անկախ իրենցբնակության երկրի կարգավիճակից:
Հանդիպման ընթացքում հյուրի խնդրանքով Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է ԼՂՀ արտաքին քաղաքական օրակարգիմի շարք հարցեր:

Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян 21 апреля принял прибывшего с ознакомительным визитом в Арцах председателя организации «Демократическая молодежная община Европы» (ДМОЕ) Хавьера Уртадо Мира.
Как сообщает пресс-служба МИД НКР, министр иностранных дел приветствовал визит Хавьера Уртадо Мира в НКР в контексте последовательного укрепления и развития связей между Арцахом и Европой.
Карен Мирзоян выразил надежду, что молодежные структуры Арцаха будут вовлечены в международное сотрудничество по широкому кругу вопросов в целях продвижения интересов молодежи, независимо от статуса страны их проживания.
В ходе встречи по просьбе гостя Карен Мирзоян представил ряд вопросов внешнеполитической повестки НКР.