Ագրեսիայի ցանկացած դրսեւորում անթույլատրելի է, եւ բանակցությունները Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ գոյություն ունեցող բոլոր խնդիրների միակ ճիշտ լուծումն են: Նման կարծիք է հայտնել Հայաստանում Հունաստանի դեսպան Իոաննիս Տայիսը:
«Մենք սատարում ենք ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ, բանակցությունների միջոցով, Մինսկի խմբի շրջանակում լուծումը»,- նշել է նա:
Դեսպանի խոսքով, Մինսկի խումբը ներկայում ճիշտ ուղու վրա է. այն փորձում է նպաստել կողմերի միջեւ բանակցություններին, իսկ Եվրամիությունը ձգտում է միջոցներ ձեռնարկել երկու երկրների միջեւ վստահության մակարդակի բարձրացման ուղղությամբ: Այդ բոլոր գործողությունները, նրա կարծիքով, պետք է հանգեցնեն հակամարտության կարգավորմանը:

YEREVAN. – Any form of aggression is impermissible, and the talks between Armenia and Azerbaijan—with respect to the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict—are the only right solution to all the existing problems.
The Ambassador of Greece to Armenia, Ioannis Taghis, expressed the aforesaid view.
“We support the Karabakh conflict’s peaceful resolution through negotiations, [and] within the framework of the [OSCE] Minsk Group,” Taghis noted.
In the ambassador’s words, the Minsk Group is on the right track, as it tries contributing to the talks between the conflicting parties, and the European Union, for its part, seeks to take measures toward increasing the level of trust between the two countries.