Beeline-ը հայտարարում է Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակին եւ Շուշիի ազատագրման 23-ամյակին նվիրված ակցիայի անցկացման մասին: 2015 թ. մայիսի 9-ին Beeline–ի ֆիքսված ցանցից դեպի Beeline-ի եւ ԼՂՀ ֆիքսված ցանցեր բոլոր միջքաղաքային զանգերը կլինեն անվճար։
«Մայիսի 9-ը տարվա կարեւորագույն օրերից է, որը Հայաստանում խորհրդանշում է միաժամանակ երկու պատմական մեծ իրադարձություն` Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի հաղթանակը եւ Շուշիի ազատագրումը: Այս օրը Beeline-ն անելու է հնարավոր ամեն ինչ` բաժանորդներին անխափան եւ հասանելի կապով ապահովելու համար: Հատուկ ակցիան մեր բաժանորդներին, այդ թվում նաեւ վետերաններին, հնարավորություն կտա Հաղթանակի օրը շնորհավորել Հայաստանում եւ Արցախում գտնվող իրենց հարազատներին, բարեկամներին ու զինակիցներին եւ կիսվել նրանց հետ տոնական ու հաղթական տրամադրությամբ միանգամայն անվճար», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նշենք, որ Beeline-ը նաեւ միացել է #70հազարշնորհակալություն գլոբալ թվային ակցիային` նվիրված Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակին: Ակցիայի շրջանակում գործարկվել է spasibo.beeline.am հատուկ կայքը, որտեղ բոլոր ցանկացողները կարող են հայտնել «Շնորհակալություն»` սեղմելով համապատասխան կոճակը, նաեւ կիսվել իրենց շնորհակալական խոսքերով սոցիալական ցանցերում #70հազարշնորհակալություն հեշթեգով: spasibo.beeline.am կայքում տեղադրված է ինտերակտիվ հաշվիչ, որը ցույց է տալիս ակցիային միացած եւ «Շնորհակալություն» հայտնած մարդկանց թիվը: Մինչեւ մայիսի 10-ը հաշվիչն իրական ժամանակում լազերային արտացոլման միջոցով կցուցադրվի Մոսկվայում Beeline-ի Գլխամասային գրասենյակի շենքի պատին, եւ բոլոր ցանկացողները կկարողանան հետեւել վետերաններին շնորհակալություն հայտնած մարդկանց աճող թվին։

Beeline проведет специальную акцию, приуроченную к 70-летию Победы в Великой Отечественной войне и 23-летию освобождения Шуши. Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе компании, 9 мая 2015 года все междугородние звонки в фиксированной сети Beeline, а также вызовы на городские номера НКР из фиксированной сети Beeline будут бесплатными.
«9 мая - один из самых важных дней в году, символизирующий в Армении сразу два великих исторических события - Победу в Великой Отечественной войне и освобождение Шуши. В этот день Beeline сделает все возможное, чтобы обеспечить абонентов непрерывной и доступной связью. Специальная акция позволит всем нашим абонентам, в том числе и ветеранам, в день Победы поздравить своих родных близких и сослуживцев в Армении и Арцахе и поделится с ними праздничным и победным настроением абсолютно бесплатно», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что Beeline также присоединился к глобальной digital-акции #70тысячспасибо, приуроченной к 70-летию Победы в Великой Отечественной войне. В рамках акции запущен специальный сайт spasibo.beeline.am, на котором каждый желающий сможет сказать «Спасибо», нажав на кнопку и поделившись своими словами благодарности через социальные сети с хештегом #70тысячспасибо. На сайте spasibo.beeline.am установлен интерактивный счетчик, отображающий количество человек, присоединившихся к акции и сказавших «Спасибо». До 10 мая счетчик будет в режиме реального времени проецироваться на здание штаб-квартиры Beeline в Москве и все желающие смогут в режиме реального времени наблюдать за постоянно растущим числом людей, поблагодаривших ветеранов.