Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը տարերային աղետի կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւին: Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է նախագահի մամուլի գրասենյակից, հեռագրում ասված է.
«Ցավով տեղեկացա Ռուսաստանի կենտրոնական մարզերում տեղի ունեցած տարերային աղետի մասին, որը հանգեցրել է մարդկային զոհերի եւ ավերածությունների: Տխուր է գիտակցել, որ լայնածավալ հրդեհների հետեւանքով հազարավոր մարդիկ զրկվել են ծածկից եւ գույքից, երկրին հասցվել է նյութական վնաս:
Խնդրում եմ կարեկցանքի եւ աջակցության խոսքեր փոխանցել զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին եւ շուտափույթ ապաքինման մաղթանք` բնական այս աղետից բոլոր տուժածներին»:

Президент Армении Серж Саргсян направил соболезнование президенту России Дмитрию Медведеву в связи со стихийным бедствием.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am  в пресс-службе главы государства, в письме, в частности, отмечается: «С болью узнал о природном бедствии в центральных регионах России, ставшем причиной человеческих жертв и разрушений. Грустно сознавать, что в результате крупных пожаров тысячи людей остались без крова, стране был нанесен материальный ущерб.
Прошу передать мои слова соболезнования и поддержки близким и родственникам погибших и пожелание скорейшего выздоровления всем пострадавшим».